Najcześciej zadawane pytania – FAQ

Co to jest coaching?

Coaching to rozwijająca się metoda pracy. To narzędzie, które jest głównie skierowane do osób, którym zależy na tym, by odnieść sukces w jakiejś dziedzinie życia, znaleźć rozwiązanie swoich problemów lub lepiej poznać siebie i rozwijać swoje kompetencje.
Najprościej ujmując, coaching pomaga ludziom osiągnąć ich cele szybciej i łatwiej, niż gdyby pracowali nad nimi sami.

Jak przygotować się do sesji?

Nie martw się o to! Kiedy zdecydujesz się na pracę ze mną, po prostu przyjdź i opowiedz mi o swoim problemie i o tym nad czym chcesz pracować. Wtedy powiem Ci, co ja widzę z mojej perspektywy i dam odpowiednie wskazówki jak przygotowywać się do kolejnych spotkań ze mną.

Jak wyglądają sesje coachingowe?

Coaching to przede wszystkim rozmowa oparta na pytaniach. Jako Twój coach będę zadawać ich całe mnóstwo, zachęcając Cię do zastanowienia się nad kwestiami, o których być może nawet nie pomyślałaś. Pozwoli Ci to  na chwilę refleksji i dokonanie najlepszych dla Ciebie wyborów.
Na sesjach stosuję również wizualizacje i sprawdzone ćwiczenia coachingowe, jeśli widzę, że mogą być pomocne. Każde ćwiczenie i wizualizację dobieram indywidualnie do klienta.

Jak często odbywają się sesje coachingowe?

Zalecam spotkania w rytmie: jedna sesja na tydzień przez trzy tygodnie i tydzień przerwy. Taka częstotliwość sprawdza się najlepiej u moich klientów.

Czy coaching jest dla mnie?

Jeśli pragniesz zmian w swoim życiu i jesteś w stanie zainwestować swój czas i wysiłek w rozwój to TAK!

Jednak pamiętaj, bez Twojego zaangażowania i otwartości nic się nie zmieni. Coaching to nie żadna cudowna metoda, po której nagle wszystko się zmienia. 

Coaching to Twoja praca i moje wsparcie w Twoich wysiłkach. 

 

Kiedyś już byłam u coacha i wcale mi nie pomógł. Czy warto spróbować jeszcze raz?

To zależy od Ciebie. Przy doborze coacha bardzo ważne jest to, abyś była w stanie mu zaufać i otworzyć się przed nim. Czasami potrzeba spotkać się z kilkoma osobami, by wybrać najlepszą. Jeśli tego potrzebujesz, nie bój się zapytać o krótką darmową konsultację.

W moim sklepie możesz również kupić pojedynczą sesję. Taka godzinna rozmowa powinna dać Ci odpowiedź, czy chcesz pracować ze mną.

Jest też możliwość, że coaching nie jest dla Ciebie i będziesz potrzebowała innego wsparcia. Wtedy na pewno dostaniesz ode mnie taką informację.

 

Czy jedna sesja coachingowa wystarczy?

Pojedyncza sesja jest skuteczna wtedy, gdy potrzebujesz szybkiej interwencji. Nie wiesz jaką podjąć decyzję, boisz się podjąć jakiegoś działania w w Twoim planie, albo potrzebujesz ten plan zbudować.
Jednocześnie jedna sesja to za mało jeśli chcesz większych i trwałych zmian w Twoim życiu, jeśli chcesz się regularnie rozwijać i wzmacniać pewność siebie.

Jak długo pracujesz z klientkami?

Tak długo, jak tego potrzebują. Niektórym wystarcza miesiąc pracy. Inne potrzebują pół roku. Nie martw się – nie musisz decydować o tym na początku współpracy. Zakończymy ją wtedy, gdy będziesz na to gotowa.  

Nie mam pieniędzy na coaching, a bardzo chciałabym takiej współpracy.

To nic straconego! Śledź moją stronę internetową i moje social media. Tam znajdziesz informacje o darmowych webinarach, o odpłatnych warsztatach (które są znacznie tańsze niż praca indywidualna), czy o świeżo wydawanym e-booku. Tam znajdziesz sporo materiałów i ćwiczeń, które możesz wykonać sama z moimi wskazówkami.
Koniecznie zapisz się również na mój newsletter (kliknij tutaj). Dzięki temu będziesz dostawać zupełnie za darmo maile pełne: wiedzy, moich przemyśleń, przykładów z życia mojego i moich klientek, inspiracji i pytań, nad którymi warto się zastanowić nieco dłużej.