Zaznacz stronę

Witam na mojej stronie!

Nazywam się Edyta Racławska. Jestem coachem i trenem rozwoju osobistego.

 

Posiadam certyfikat EPC (Erickson Professional Coach). W swojej pracy stosuję metodę coachingu skoncentrowanego na rozwiązaniach oraz podejście Ericksonowskie.

 

“W podejściu Ericksonowskim, zaczynamy od potencjału każdego człowieka. Jego niezliczonych możliwości. Tego, aby mógł je w sobie ujrzeć i docenić.” /dr Marilyn Atkinson/

Moim klientom pomagam odkryć czym naprawdę jest dla nich życiowy sukces. Dbam o to, aby cele mojego klienta były zgodne z jego najgłębszymi wartościami. Bardzo ważne jest dla mnie to, aby klient osiągnął nie tylko sukces, ale również równowagę i harmonię w życiu.

 

W obszarze coachingu personalnego (Life Coaching) pomagam osobom, które chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu, poprawić stan obecny, podnieść swoją pewność siebie, ustalić i zrealizować cele.

 

Jedną z moich podstawowych wartości jest szacunek – dbam o to, aby mój klient odkrywał pełnię swoich możliwości w atmosferze pełnej akceptacji, zrozumienia oraz w zgodzie z samym sobą.

Kocham ludzi – uwielbiam wyciągać na wierzch ich potencjał i wartości – to co w nich najlepsze. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam u producenta żywności w Dziale Zapewnienia Jakości, kontynuując później pracę jako Kierownik Produkcji.

Moim największym hobby jest taniec w rytmach latino, a rzadko spotykaną umiejętnością jest znajomość języka duńskiego. Jednak najbardziej znana jestem z tego, że potrafię podejmować odważne decyzje. Praca z ludźmi, pobyt w Danii w środowisku wielokulturowym, a także doświadczenie rozwodu i budowa swojego życia od nowa popchnęły mnie do decyzji, aby pomóc ludziom realizować ich własne cele i pragnienia.

Pierwsze spotkanie – rozmowa konsultacyjna – jest darmowa i nie zobowiązuje Cię do podjęcia decyzji o współpracy ze mną.
Zapraszam serdecznie do kontaktu i wspólnej pracy – w cztery oczy przy dobrej kawie lub przez Skype.

Moje Certyfikaty

Najczęściej zadawane pytania – FAQ.

Co to jest coaching?

Coaching to proces pracy z klientem nad jego rozwojem, który pozwala klientowi lepiej poznać samego siebie, podnieść poczucie własnej wartości i znaleźć równowagę w życiu. Coach pracuje nad zasobami, wiedzą i doświadczeniem klienta, aby wydobyć jego potencjał. Coaching pomoże każdemu, kto chce się rozwijać, zwiększyć swoją motywację lub osiągnąć wymarzony cel. Pomaga przekraczać swoje granice i wychodzić ze swojej strefy komfortu.

Jak przygotować się do sesji?

Na pierwszej sesji klient wraz z coachem ustalają cel na cały proces coachingowi oraz ogólny plan działania. Na każdą następną sesję klient powinien przygotować kolejny temat związany z celem ogólnym, który będzie podstawą rozmowy coachingowej.

Jak wyglądają sesje coachingowe?

Jedna sesja trwa 50 minut. Klient powinien mieć przygotowany temat na daną sesję. W trakcie rozmowy coach sprawdzi, czy temat jest ważny dla klienta oraz czy współgra z jego najgłębszymi wartościami. Następnym krokiem jest ustalenie kontraktu na daną sesję. Kontrakt to efekt końcowy rozmowy z coachem, który klient chce osiągnąć. Kontrakt pozwola coachowi tak poprowadzić rozmowę, aby skupiała się na tym, czego klient naprawdę oczekuje i doprowadziła go do podjęcia nowych działań. W trakcie sesji coach może również wykorzystać różne narzędzia coachingowe, które pomogą klientowi spojrzeć na temat sesji z różnych perspektyw.

Jak często odbywają się sesje coachingowe?

Optymalna częstość sesji coachingowych to jedno spotkanie na dwa tygodnie. Jest to czas wystarczający
aby zauważyć pierwsze zmiany oraz ciągle mieć w pamięci ostatnią rozmowę z coachem. Sesje mogą
odbywać się również z inną częstotliwością – w zależności od potrzeb klienta.

Czy coaching jest dla mnie?

Coaching jest dla osób, które pragną zmian w swoim życiu. Coaching zajmuje się tym co się wydarzy w przyszłości lub tym co dzieje się teraz. Coaching jest dla każdej osoby, która potrzebuje poprawić zadowolenie ze swojego życia, osiągnąć cel, poprawić swoje kompetencje, poprawić swoje relacje, zmienić swoje nawyki, poznać swoje wartości czy osiągnąć życiowy sukces.

Czy jedna sesja coachingowa wystarczy?

Coaching jest procesem. Oznacza to, że efekty widać dopiero po kilku spotkaniach. Jedno spotkanie nie jest wystarczające. W trakcie procesu coachingowego, rośnie samoświadomość klienta i jego motywacja do podjęcia działań. Klient może skontaktować się ze swoimi najgłębszymi wartościami, co powoduje jego realną chęć do poprawy swojego życia, zmiany swoich nawyków oraz osiągnięcia życiowej harmonii.

Jakie rady może dać mi coach?

Rolą coacha jest 100% uwaga na kliencie i na tym co mówi. Coach odnosi się do słów klienta, zadając mu odpowiednie pytania, które pozwolą klientowi zgłębić się w temat sesji. W wyniku takiej rozmowy klient sam decyduje się na podjęcie pewnych działań. Coach nie daje rad oraz nigdy nie mówi klientowi co powinien zrobić.
Coach może jednak zastosować i pokazać klientowi różne narzędzia, które może wykorzystać w swoim życiu. Dodatkowo klienci dostają ode mnie notatki z każdej przeprowadzonej sesji.

Jaka jest rola coacha w procesie coachingowym?

Rolą coacha w całym procesie, jest towarzyszenie klientowi w jego zmianie, inspirowanie go oraz utrzymanie jego motywacji. Coach pomaga klientowi zwiększyć jego samoświadomość, poznać swoje wartości i spojrzeć na dany problem z wielu różnych perspektyw.
Dobry coach nie ingeruje w działania podejmowane przez klienta – jest cichym obserwatorem. Daje swojemu klientowi 100% swojej uwagi oraz akceptacji do tego jakim jest człowiekiem. Dla coacha, żaden Twój problem nie jest głupi lub zbyt błahy, aby się nim zajmować.
Coacha obowiązuje tajemnica poufności – informacja o Waszej współpracy zostaje tylko pomiędzy Wami.

Opinie Klientów

"Edyta jest profesjonalnym coachem. Jest sympatyczną, pełną ciepła i empatii osobą. W swojej pracy jest zawsze w pełni skoncentrowana na kliencie i jego potrzebach. Umiejętność słuchania, cierpliwość i wewnętrzny spokój pozwalają klientowi poczuć się komfortowo, bezpiecznie i swobodnie na sesjach. Każde spotkanie jest dużą dawką motywującej i pozytywnej energii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Bardzo serdecznie polecam każdemu!"

Aneta Roskosz, 40 lat

"Praca podczas sesji coachingowych z Edytą to bardzo twórcze i inspirujące doświadczenie. Pozwoliło mi ono spojrzeć na pewne aspekty i wydarzenia mojego życia z zupełnie innej perspektywy i znaleźć rozwiązania, których szukałam. Cieszę się, że mogłam z Tobą współpracować i dziękuję za ciepło i serdeczność, które od Ciebie otrzymałam 🙂 Gorąco polecam!"

Magdalena Wiśniewska, Przedsiębiorca

"Spotkanie podczas sesji konsultacyjnej przebiegło w pozytywnej atmosferze, a ja spokojniej podszedłem do procesu zakładania swojego sklepu internetowego i z większym dystansem sprostałem czekającym na mnie wyzwaniom."

Patryk, bloger

"Z Edytą przeszłam przez proces 5 sesji coachingowych. Jestem w szoku jak zmieniło się moje życie i to czego się dowiedziałam o sobie w ciągu tych 5 rozmów! Przeszłam pewnego rodzaju metamorfozę - od osoby, która szukała pomysłu na siebie, pewności, że obrany kierunek jest dobry, do osoby, która jest przekonana o swoim potencjale, ma plan jak go zrealizować i wewnętrzną siłę, a co najważniejsze - zrealizowane pierwsze kroki w tym kierunku. Edyta jest ekspertką w swojej dziedzinie - potrafi słuchać mądrze, empatycznie, zadawać takie pytania, które są kluczem do sedna sprawy. Ja jako osoba, która uwielbia rozwój osobisty, myślałam że sama potrafię poznać siebie i znaleźć w sobie odpowiedzi na wszystkie pytania, które mnie nurtują, jednak po rozmowach z Edytą, jestem przekonana, że taki efekt, w takim czasie, możliwy jest tylko z profesjonalnym coachem. Dziękuję Edyta!!!"

Ilona Bajorek, Dyrektor Zarządzający

"Edyta jest wspaniała! Nie tylko jako coach ale również jako człowiek. Nasze sesje oparte były na szacunku, serdeczności, wiedzy, cierpliwości i możliwości wzrastaniu. Proces coachingowy dał mi wiele dobrego. Byłam w takim punkcie w swoim życiu,że przez codzienne obowiązki i bieganine zaniedbalam swoje wnętrze. Zaniedbalam swoje ja. Decyzję, które miałam do podjęcia wymagały ode mnie tego, bym odnalazła się na nowo, bym świadomie podjęła te decyzje. Jestem w szoku jak w ciągu 5 sesji Edyta pokazała mi na nowo kim jestem, uświadomiła mi mój potencjał, nadała pewności, że droga, którą wybrałam jest dla mnie dobra. Pytania, które zdawała Edyta, a ja słyszałam je pierwszy raz, bo nigdy ich sobie nie zadalam, a warunkuja one kolejne etapy mojego życia były naprawdę odkrywcze! Nawet nie wiesz ile masz w sobie, dopóki Edyta Ci tego nie uswiadomi"

Aleksandra Mikołajczyk, Menager

"Miałam przyjemność z Edyta rozmawiać na 3 sesjach coachingowych. Edyta jest osobą spokojną, opanowaną, uśmiechniętą. Już od pierwszej sesji wiedziałam, że podejmę z Nią dłuższą współpracę. Rozmowy przebiegały zawsze w bezstresowej atmosferze, z uśmiechem i dużym spokojem. Przed Edyta można się bez problemu otworzyć, nie ma problemu w którym Ci nie pomoże. Byłam w momencie życia w którym nie widziałam co dalej, pogubiłam się, przytłoczyła mnie codzienna rzeczywistość, pęd życia, nie wiedziałam w którą stronę. Edyta w bardzo opanowany sposób pomogła mi podjąć decyzję. Dodała mi ogrom pewności siebie, mobilizacji, odwagi. Nauczyła mnie jak radzić sobie ze spadkiem pewności siebie, jakie ćwiczenia wykonywać kiedy mamy gorsze chwile. Pomogła obrać mi kierunek w którym mogę iść i bardzo zmobilizowała mnie do działania. Dzięki Niej już wiem, że nie ma się czego bać i trzeba robić w życiu to, co podpowiada Ci serce. Edyta potrafi słuchać i potrafi rozmawiać w taki sposób, że aż chce się ciągle coś mówić. Po sesjach z Edyta metamorfoza gwarantowana! Z całego serca polecam :)"

Natalia Nowak, Opiekunka

Skontaktuj się !

500 550 706

11 + 13 =

Polityka Prywatności