Co łączy pączka i Krytyka Wewnętrznego?

10 lutego 2021
bałwan i miś

Czy pączek i Krytyk Wewnętrzny mają coś wspólnego?

MAJĄ! Tłusty Czwartek to idealny dzień, aby się o tym przekonać. W rodzinie Krytyka Wewnętrznego jest Gremlin zwany KONTROLEREM.

 

 

Jego pasją jest ustalanie norm i standardów, według których POWINNAŚ żyć:

  • jak powinnaś się zachowywać
  • ile czasu powinnaś pracować i dlaczego nie powinnaś się odrywać
  • ile czasu powinnaś spędzać z nosem w telefonie, a także
  • ile powinnaś jeść i pić!

ZADANIEM KONTROLERA JEST KONTROLOWANIE TWOICH IMPULSYWNYCH ZACHOWAŃ, takich jak objadanie się, czy sięganie po telefon w czasie pracy.

Jest przekonany, że bez niego zrujnowałabyś sobie życie. A gdyby inni dowiedzieli się jaka jesteś naprawdę… straciłabyś ich szacunek.

Gremlin Kontroler atakuje, gdy nie stosujesz się do jego norm. To od niego możesz usłyszeć:

Nie masz pojęcia co to dyscyplina – siedzisz z nosem na IG zamiast pracować!

Znowu spóźniłaś się z raportem – jak Ty chcesz dostać podwyżkę?

Kiedy zabierzesz się za ten nowy projekt w Twoim biznesie? W tym tempie nigdy tego nie zrobisz.

albo…

Co jeszcze jeden pączek? Jest już 21.00! Serio, chcesz utrzymać figurę?

Obiecujesz sobie poprawę, ale jesteś tak zmęczona ciągłym ograniczaniem siebie, że Twoja silna wola gwałtownie maleje. Wtedy wpadasz w błędne koło…. i zaczynasz robić dokładnie to przed czym chroni Cię Kontroler – nadmiernie się objadasz wieczorami i odkładasz pracę nad nowym projektem w nieskończoność, na rzecz social mediów.

To ma swoje konsekwencje. Niepostrzeżenie umacniasz swoją wiarę w to, że nie wytrwasz, aż w końcu zrezygnujesz z tego, czego pragniesz. Nazwiesz to słomianym zapałem lub brakiem silnej woli czy dyscypliny.

Tak naprawdę odpuszczasz, bo boisz się, że stracisz nad sobą kontrolę. Tak bardzo na siebie naciskasz, że zmęczona wojskową dyscypliną, tracisz siły na to, co naprawdę dla Ciebie ważne.

Odpuść sobie czasami. Jak już „grzeszysz”, to rób to z uśmiechem i przyjemnością. Zjedz tego pączka o 21.00. Nie musisz być idealna! 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy często siebie obwiniasz?

Czy często siebie obwiniasz?

 Pamiętasz wszystkie swoje dawne błędy w stosunku do bliskich? UWAGA! W Twojej głowie zamieszkuje Gremlin Obwiniacz! Ten rodzaj Krytyka Wewnętrznego, utkwił w...

Gremlin Perfekcjonista

Gremlin Perfekcjonista

  Perfekcjonistka? Halo, czy to Ty? Oj znam Twój ból doskonale! Gremlin Perfekcjonista, dba o to, aby Twoje zadania były wykonane na wysokim poziomie....

Ćwiczenie – wizualizacja!

Ćwiczenie – wizualizacja!

   Kobieta spełniona! Wyobraź sobie, że to właśnie Ty. Jesteś radosna i uśmiechnięta. Wiesz, czego chcesz. Stoisz wyprostowana. Jeśli idziesz – lekko,...