Ćwiczenie – wizualizacja!

25 listopada 2020

 

 Kobieta spełniona! Wyobraź sobie, że to właśnie Ty. Jesteś radosna i uśmiechnięta. Wiesz, czego chcesz. Stoisz wyprostowana. Jeśli idziesz – lekko, ale pewnie. Twój ton głosu świadczy o tym, że doskonale znasz swoją wartość. Twoja praca sprawia Ci radość i satysfakcję. Twoje relacje z najbliższymi układają się świetnie. Jest pięknie. Twoje życie jest sexy!

Podoba Ci się? Mi bardzo.

  

WIZUALIZACJA – popularne narzędzie w rozwoju osobistym. Stosuję je w pracy z klientkami, np. gdy chcę sprawdzić, czego moja klientka naprawdę pragnie i jaką kobietą chce się stać.

Dziś zapraszam Cię do tego, abyś spróbowała sobie zwizualizować siebie jako kobietę spełnioną zawodowo.

Usiądź w cichym i wygodnym miejscu. Rozluźnij się i wycisz swoje myśli.

Wyobraź sobie siebie w pracy. Przyglądnij się sobie. Zobacz, co robisz. Rozmawiasz z klientami, czy pracujesz nad nowym projektem? Zauważ jak najwięcej szczegółów.

Przyglądnij się swoim ruchom. Sprawdź, jak wygląda Twoja twarz, co zauważasz w oczach. W jaki sposób chodzisz i siedzisz. Jaki masz ton głosu. Zwróć uwagę na to, jak jesteś ubrana, uczesana i wymalowana.

Gdzie jesteś? Pracujesz z domu, czy może w eleganckim biurze z wielkim oknem? Jesteś wśród ludzi, czy może w jakimś miłym zakątku na Bali? Poczuj to miejsce. Zwróć uwagę na dźwięki i zapachy.

Na koniec nazwij emocje, które Ci towarzyszą. Co czujesz widząc ten obraz?

 

Kolejność, którą podałam nie jest istotna.  Ważne jest to, abyś uaktywniła wszystkie swoje zmysły, dostrzegła jak najwięcej szczegółów i zwróciła uwagę na swoje emocje. Wizualizuj świadomie.

Wizualizuj wtedy, kiedy masz na to ochotę i nastrój. Wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Wizualizacja pomaga nam skontaktować się z naszymi głębokimi pragnieniami. To też taka, „przypominajka” – działa świetnie wtedy, gdy się pogubisz i zapominasz na chwilę o tym, czego chcesz i do czego dążysz. Dobrze wykonana, wprawi Cię w nastrój do mądrego działania w zgodzie ze sobą.

 

Spróbujesz?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy często siebie obwiniasz?

Czy często siebie obwiniasz?

 Pamiętasz wszystkie swoje dawne błędy w stosunku do bliskich? UWAGA! W Twojej głowie zamieszkuje Gremlin Obwiniacz! Ten rodzaj Krytyka Wewnętrznego, utkwił w...

Gremlin Perfekcjonista

Gremlin Perfekcjonista

  Perfekcjonistka? Halo, czy to Ty? Oj znam Twój ból doskonale! Gremlin Perfekcjonista, dba o to, aby Twoje zadania były wykonane na wysokim poziomie....