Skąd się biorą Gremliny?

11 listopada 2020

 

 

GREMLINY! (Inaczej krytyk wewnętrzny).

Słyną z tego, że są brutalne i demotywujące. Szeptają Ci np. że jesteś nieudacznikiem, leniem, nic nie umiesz, inni są lepsi, a Ty się masz nie wychylać.

Gremliny rodzą się w Twoim dzieciństwie. Bardzo uważnie słuchają tego, co i w jaki sposób mówią do Ciebie Twoi rodzicie, dziadkowie, opiekunowie.

 

 

 

Te osoby chroniły Cię przed wstydem, porażką i cierpieniem. Czasami jednak wybierały złą metodę. To wtedy mogłaś usłyszeć:

„ale z Ciebie matoł; zachowuj się!, ty leniu śmierdzący, weź się do roboty, co Ty wyprawiasz, zastanów się najpierw 10 razy za nim coś zrobisz” itd. itp…

Właśnie wtedy zaczęły się wykluwać Gremliny. Pojawiły się po to, aby uchronić Cię przed krytyką. Gremliny chciały abyś była kochana, doceniana i akceptowana. Postanowiły więc wcześniej podpowiadać Ci co robić, by pokazać, że zasługujesz na uznanie.

Gremliny zauważyły jednak, że nie tak łatwo jest spełniać oczekiwania innych. Sfrustrowane tym faktem, nauczyły się ostrych słów od innych i stawały się coraz bardziej brutalne, licząc, że to zmotywuje Cię bardziej. No cóż – nie miały się od kogo nauczyć lepszej metody.

Intencje Twoich rodziców i bliskich były dobre – nie chcieli Cię skrzywdzić. Ich wiedza i świadomość na tamten czas nie pozwoliły na nic lepszego.

Wiesz co? Gremliny też chcą dla Ciebie dobrze, a wychodzi im jak zawsze – dochodzisz do wniosku: „ze mną jest coś nie tak”.

Ustalmy coś: Wszystko z Tobą jest OK! Każdy ma swoje Gremliny – ja nawet trójkę!

Masz tylko jedno zadanie: ujarzmij swoje Gremliny.  Naucz je w jaki sposób mogą pokazać Ci swoją troskę i miłość. Powiedz im jakie słowa Cię ranią, a które są dla Ciebie dobre.

 

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Gremlinach i dowiedzieć się który z siedmiu dominuje u Ciebie – pobierz i zrób mój test! https://edytaraclawska.pl/testgremliny

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy często siebie obwiniasz?

Czy często siebie obwiniasz?

 Pamiętasz wszystkie swoje dawne błędy w stosunku do bliskich? UWAGA! W Twojej głowie zamieszkuje Gremlin Obwiniacz! Ten rodzaj Krytyka Wewnętrznego, utkwił w...

Gremlin Perfekcjonista

Gremlin Perfekcjonista

  Perfekcjonistka? Halo, czy to Ty? Oj znam Twój ból doskonale! Gremlin Perfekcjonista, dba o to, aby Twoje zadania były wykonane na wysokim poziomie....