3 ćwiczenia na zwiększenie pewności siebie

5 kwietnia 2019

 

 

Wiele osób uważa, że brakuje im pewności siebie. Prawda jest taka, że każdy z nas ma taką dziedzinę w swoim życiu, w której czuje się jak ryba w wodzie i taką, po której nie bardzo wie, jak się poruszać.
Sposób w jaki oceniasz samą siebie ma istotny wpływ na to, jak jesteś postrzegana przez innych, na Twoje zachowanie i podejmowane działania.
Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie trzy ćwiczenia, na wzmocnienie swojej samooceny. Znajdziesz je w dalszej części artykułu oraz w pliku pdf do ściągnięcia i wydrukowania.
O innych aspektach pewności siebie możesz również poczytać w moim artykule Kobieta pewna siebie.

 

 

ĆWICZENIE 1.

Wypisz co najmniej 10 sukcesów, które osiągnęłaś w swoim życiu. Weź pod uwagę takie dziedziny jak rodzina, relacje, sport, szkoła, pasje, finanse, praca i każdą inną jaka przychodzi Ci na myśl.

Spójrz teraz na swoją listę i zanotuj odpowiedź na pytania:

Skoro to wszystko osiągnęłam, to co mogę sama powiedzieć na swój temat? W czym jestem dobra?

ĆWICZENIE 2.

Zastanów się nad tym, jakie są Twoje umiejętności. Może mówisz płynnie po francusku albo pieczesz wspaniałe torty? A może potrafisz nieźle ogarnąć swoją gromadkę dzieci, a w Twoim domu rosną piękne kwiaty?

Proszę nie oceniaj teraz tego, czy Twoje umiejętności to błahostka, czy rzadko spotykana rzecz. Po prostu wypisz co najmniej 10 swoich umiejętności.

Weź teraz listę z pierwszego ćwiczenia i porównaj to co zapisałaś teraz i wcześniej. Znajdź swoje mocne strony i zapisz je.

Co teraz możesz o sobie powiedzieć?

ĆWICZENIE 3. 

W życiu każdej z nas jest taka osoba od której czujemy się gorsze, troszkę mniej fajne. A kiedy próbujemy się porównywać, to jakoś tak mniej lubimy same siebie. W tym ćwiczeniu zapraszam Cię do tego, aby porównanie wyszło na Twoją korzyść.

Znajdź co najmniej trzy rzeczy, w których jesteś lepsza od tej osoby i zapisz je. Zapisz je i dokładnie zapamiętaj.

PODSUMOWANIE

Spójrz na wszystko co zapisałaś. Właśnie widzisz obszary, w których jesteś pewna siebie i z których możesz być dumna. Jak czujesz się po wykonaniu tych ćwiczeń?

Plik PDF  z ćwiczeniami do ściągnięcia i wydrukowania znajdziesz pod tym linkiem: Wzmocnienie samooceny.pdf

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy często siebie obwiniasz?

Czy często siebie obwiniasz?

 Pamiętasz wszystkie swoje dawne błędy w stosunku do bliskich? UWAGA! W Twojej głowie zamieszkuje Gremlin Obwiniacz! Ten rodzaj Krytyka Wewnętrznego, utkwił w...

Gremlin Perfekcjonista

Gremlin Perfekcjonista

  Perfekcjonistka? Halo, czy to Ty? Oj znam Twój ból doskonale! Gremlin Perfekcjonista, dba o to, aby Twoje zadania były wykonane na wysokim poziomie....