Czy sukces oznacza pieniądze?

1 marca 2019

 

 

Powszechnie przyjęło się, że człowiek sukcesu jest bogaty, wpływowy, i znany. Odznaczają go pieniądze, drogie ubrania, wakacje kilka razy do roku i władza.
Niewątpliwie człowiek z takim stanem materialnym i statusem społecznym jest osobą, która osiągnęła sukces.
Bogactwo i status społeczny nie są jedyną miarą sukcesu. Każdy człowiek inaczej postrzega sukces. Dla jednych będą to wysokie dochody i wysokie stanowisko w firmie. Dla innych sukces to przebiegnięcie maratonu, stworzenie ciepłego domu dla rodziny, rzucenie palenia, albo pokonanie swoich lęków i skok na bungee.

 

 

Czym jest sukces?

Wiesz czym dla mnie jest sukces? To każdy moment, w którym staję, ściskam tyłek i pokonuję swoje słabości i ograniczenia. Osiągam sukces za każdym razem, kiedy wyciągam rękę po moje marzenia. Wyciągam tą rękę daleko jak się da i jednocześnie pilnuję, żeby nie zniszczyć tego co już zbudowałam i tego co dla mnie najważniejsze. To wspaniałe relacje, moje zdrowie, czas na realizację moich pasji, to poczucie spełnienia.

Czułam sukces w momencie, kiedy wieszałam kolejny dyplom na ścianie, przypominający mi, że ktoś uznał mnie za coacha z wysokimi kompetencjami. Czuję sukces za każdym razem, gdy przypominam sobie, że depresja już nie jest o mnie.

Pamiętam dzień, w którym z drżącymi rękoma brałam do ust małża. Pokonałam swoje ograniczenie i nawet nie umarłam. Wow! Tak zjedzenie jednego małego małża jest dla mnie sukcesem! I jestem z tego dumna!

 

Jeśli chcesz odnieść sukces, określ czym on jest dla Ciebie

Czym jest Twój sukces? Gdzie on leży? Bez definicji swojego sukcesu nie osiągniesz go.

Wiesz dlaczego?

Dlatego, że nie znasz celu. Sukces to nie pieniądze i władza. Sukces to Twoje wspaniałe, piękne i szczęśliwe życie.

Twój sukces to Twoja odpowiedzialność. Tylko Twoje decyzje i Twoje działania doprowadzą Cię do sukcesu. Nawet jeśli jest to decyzja o zjedzeniu jednego małża. Kiedy uporasz się z jedną swoją małą słabością, ta słabość da Ci siłę… coraz więcej siły! Zacznij działać i weź odpowiedzialność za swoje życie.

 

Zastanów się, co chciałbyś usłyszeć o sobie na toaście z okazji Twoich 80, 90, 100 urodzin?

To co wtedy usłyszysz będzie wynikiem tego, co zrobisz dzisiaj. Będzie wynikiem Twojej świadomości tego, co dla Ciebie jest ważne, tego co chcesz zostawić po sobie i działań które w związku z tym podejmiesz.

Możesz siedzieć na kanapie i marzyć o sukcesie. Ale upragniony cel osiągniesz tylko wtedy, gdy podniesiesz tyłek z tej kanapy i ruszysz kierunku swoich marzeń. Krok za krokiem. Powoli, lecz systematycznie.

Nie nauczysz się gotować tylko przez czytanie książki kucharskiej. Nie osiągniesz sukcesu tylko i wyłącznie o nim marząc.

 

I będę to powtarzać jeszcze wielokrotnie:

 

Drogę do sukcesu budujesz każdego dnia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy często siebie obwiniasz?

Czy często siebie obwiniasz?

 Pamiętasz wszystkie swoje dawne błędy w stosunku do bliskich? UWAGA! W Twojej głowie zamieszkuje Gremlin Obwiniacz! Ten rodzaj Krytyka Wewnętrznego, utkwił w...

Gremlin Perfekcjonista

Gremlin Perfekcjonista

  Perfekcjonistka? Halo, czy to Ty? Oj znam Twój ból doskonale! Gremlin Perfekcjonista, dba o to, aby Twoje zadania były wykonane na wysokim poziomie....