Coaching – czy wiesz co to jest?

30 stycznia 2019
Edyta Raclawska - Trener rozwoju osobistego

 

 

Często ludzie proszą mnie: „Edyta, wytłumacz mi, co to jest ten coaching?”. Jedni coaching kojarzą z mówcami motywacyjnymi i hasłami „możesz wszystko”. Inni mają wyobrażenie o jakiejś tajemniczej, podejrzanej terapii. Niektórzy uważają, że coach powie im co mają robić i rozwiąże ich wszystkie problemy. NIE, COACHING NIE JEST ŻADNĄ Z TYCH RZECZY.

 

 

Czym w takim razie jest coaching?

Coaching jest dla każdej osoby, która jest gotowa, aby zmienić coś w swoim życiu. Jest to proces, na który składa się kilka sesji. Każda sesja oparta jest na pytaniach, które zmuszają do myślenia. Dzięki temu coach wyciągnie na wierzch Twój potencjał, zdolności, wiedzę i doświadczenie. Pomoże utrzymać Twoją motywację do działania.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano i czujesz, że potrzebujesz zmiany. Czujesz, że czegoś Ci brakuje w życiu. Możliwe, że masz pomysł na świetny biznes, ale nic nie robisz w tym kierunku. Wyobraź sobie, że chcesz regularnie chodzić na siłownię, ale po trzecim razie jakoś brakuje Ci motywacji.

Są to momenty, w których warto wybrać się po pomoc do coacha. Coaching nada Twojemu życiu rytm, zaczniesz iść do przodu, otwierać się na to co nowe. Będziesz świadomy swoich potrzeb i zaczniesz realizować swoje cele.

 

W jaki sposób coach może Ci pomóc?

W procesie coachingowym to Ty wybierasz rozwiązania najlepsze dla Ciebie. Nie oczekuj od coacha gotowych rad i rozwiązań. Nastaw się na ciepłą rozmowę, opartą na pytaniach, które zmuszą Cię do myślenia.

Coach będzie towarzyszył Ci na drodze świadomego dokonywania zmian. Będzie Twoim oparciem, kiedy będziesz przekraczał swoją strefę komfortu. Pomoże Ci lepiej  poznać samego siebie: Twoje zdolności i umiejętności.

Wyobraź sobie osobę, która akceptuje Cię dokładnie takiego jakim jesteś, która Cię nie ocenia, która daje Ci 100% swojej uważności. Osobę, która zawsze jest z Tobą i
zawsze w Ciebie wierzy. Taką osobą jest właśnie coach.

 

Jak znaleźć dobrego coacha?

Zdecydowana większość coachów oferuje pierwszą rozmowę za darmo. Jest to tak zwana sesja konsultacyjna. Jej celem jest to, abyście mogli lepiej się poznać i zdecydować, czy Wasza współpraca ma sens.

Relacja pomiędzy coachem, a klientem jest kluczowa. W relacji z coachem musisz czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jest to niezbędny warunek do tego, aby Twój rozwój szedł w zadowalającym tempie i kierunku.

 

Pamiętaj: W coachingu zajmujemy się tylko teraźniejszością i przyszłością – tym na co mamy wpływ. To Ty, każdego dnia budujesz swoją drogę do sukcesu. Coach będzie Ci wiernie na tej drodze towarzyszył, obserwując zachodzące w Tobie zmiany i pomagając Ci ominąć wszystkie przeszkody.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy często siebie obwiniasz?

Czy często siebie obwiniasz?

 Pamiętasz wszystkie swoje dawne błędy w stosunku do bliskich? UWAGA! W Twojej głowie zamieszkuje Gremlin Obwiniacz! Ten rodzaj Krytyka Wewnętrznego, utkwił w...

Gremlin Perfekcjonista

Gremlin Perfekcjonista

  Perfekcjonistka? Halo, czy to Ty? Oj znam Twój ból doskonale! Gremlin Perfekcjonista, dba o to, aby Twoje zadania były wykonane na wysokim poziomie....